PHP Skripty

Změna atributů

U některých souborů (většinou u těch, do kterých se zapisuje pomocí PHP) je třeba nastavit tzv. atributy nebo-li přístupová práva k souboru zjednodušeně chmod.

Total Commander

Pravděpodobně nejjednodušším způsobem jak změnit práva je pomocí soubororvého manažeru Total Commander. Spusťte si tedy Total Commander a připojte se na FTP vašeho webu. Poté označte soubor, jemuž chcete měnit přístupová práva. Klikněte na "Soubory -> Změna atributů" a vepište do políčka dole číslo 777 (viz. obrázek). Stiskněte "OK".

webzdarma.cz

Máte-li své internetové stránky na servrech webzdarma.cz, můžete změnit přístupová práva k souboru pomocí phpWebFTP přes váš internetový prohlížeč. Přihlašte se tedy na váš účet a v hlavním menu klikněte na "Správce souborů". Otevře se vám FTP klient. Najděte požadovaný soubor a označte jej. Vlevo se vám objeví položka "Změnit práva". Klikněte na ni a zaškrtněte všechna políčka (viz. obrázek). Poté stiskněte tlačítko "Změnit práva".

ic.cz

Pokud hostujete své stránka na serverech ic.cz, máte možnost měnit práva souborů také přes FTP klienta pomocí vašeho internetového prohlížeče. Přihlašte se tedy na váš účet na ic.cz. V menu zvolte položku "FTP klient". Vyplňte přihlašovací údaje. Poté najděte požadovaný soubor. Zaškrtněte u něj políčko a klikněte vpravo nahoře na "Práva". Do pole "Chmod value" vepište číslo 777 a klikněte na zelenou "fajfku" nahoře.

řešení problémů

Pokud se vyskytne při změně práv souborů jakýkoliv problém, napište do fóra nebo mě kontaktujte.

pocitadlo