PHP Skripty

Diskuzní fórum - Instalace

Na této stránce naleznete návod k instalaci a k aktualizaci diskuzního fóra krok po kroku.

Instalace

Příprava

Diskuzní fórum vyžaduje ke svému běhu databázi MySQL. Pokud ji tedy nemáte vytvořenou, je nutné to nejprve udělat, případně ji nejprve zapnout (návod - vytvoření databáze). Poté se připojte na FTP vašeho webu. Vytvořte v kořenovém adresáři libovolnou složky, ve které chcete mít v později fórum umístěno(např. forum) . Do vytvořené složky zkopírujte všechny soubory a složky obsažené ve staženém archivu forum.zip. Poté nastavte souboru zaloha.sql atributy (chmod) 777 (návod - nastavení atributů).

Konfigurace

Nyní je potřeba nastavit údaje pro připojení k databázi. Editujte tedy soubor konfigurace.php. Na řádcích 5 až 8 nastavte údaje pro připojení k databázi MySQL. Příklad vyplnění přihlašovacích údajů:
$db_server = "localhost"; /* Zde vepište jméno databázového serveru. Např. $db_server = "localhost"; */
$db_login = "jmeno"; /* Zde vepište přihlašovací jméno do Vaší databáze. Např. $db_login = "jmeno"; */
$db_heslo = "heslo"; /* Zde vepište přihlašovací heslo do Vaší databáze. Např. $db_heslo = "heslo"; */
$db_jmeno = "forum"; /* Zde vepište jméno databáze, do které chcete fórum nainstalovat. Např. $db_jmeno = "databaze"; */

Spuštění instalace

Až je vše řádně připraveno, je potřeba vytvořit v databázi příslušné tabulky. To provedete následovně - spusťte ve vašem internetovém prohlížeči soubor instalace.php umístěný ve složce, kam jste zkopírovali soubory fóra (příklad cesty k souboru: http://www.example.com/forum/instalace.php). Pokud je vše správně nastaveno, databázové tabulky se úspěšně vytvoří a fórum bude připraveno k použití (příklad cesty k fóru: http://www.example.com/forum/index.php).

Nastavení

Administrace

Při instalaci fóra byl též vytvořen jeden uživatel s administrátorskými právy. Přihlašovací údaje tohoto uživatele jsou - přihlašovací jméno: Admin, heslo: heslo.
Buďto se s těmito přihlašovacími údaji přihlašte a změňte si heslo (příp. přihlašovací jméno a ostatní údaje) nebo si zaregistrujte nového uživatele a pomocí výše zmíněného účtu mu udělte administrátorská práva. Výše zmíněný účet poté smažte.
(Pozn. systém je zabezpečený proti smazání všech adminů - vždy bude minimálně jeden)

Vzhled

Vzhled diskuzního fóra můžete měnit editací souboru styl.css s CSS stylem. Administraci lze upravovat editací souboru admin.css.

Aktualizace

Návod na aktualizaci fóra z verze 1 na verzi 2:

Příprava

Zkopírujte všechny soubory a složky ze staženého archivu update.zip do složky, kde máte stávající fórum (některé soubory je nutné přepsat). Nyní můžete smazat složku smajlici a soubor area.js. Pro správné vytváření záloh nastavte souboru zaloha.sql atributy (chmod) 777 (návod - nastavení atributů).

Instalace aktualizace

Spusťte soubor update.php (standardně www.example.com/forum/update.php). Provede se úprava databázových tabulek. Poté soubor update.php smažte. Tím je aktualizace hotová.

pocitadlo