PHP Skripty

Statistika - Instalace

Na této stránce naleznete návod k instalaci statistiky krok po kroku a k jeho základnímu nastavení.

Instalace

Příprava

Tento PHP skript vyžaduje ke svému běhu databázi MySQL. Pokud ji tedy nemáte vytvořenou, je nutné to nejprve udělat, případně ji nejprve zapnout (návod - vytvoření databáze). Poté se připojte na FTP vašeho webu. Vytvořte v kořenovém adresáři složku stat . Do vytvořené složky zkopírujte všechny soubory a složky obsažené ve staženém archivu stat.zip.

Konfigurace

Nyní je potřeba nastavit údaje pro připojení k databázi a přihlašovací jméno a heslo do administrace. Editujte tedy soubor konfigurace.php. Na řádcích 5 až 8 nastavte údaje pro připojení k databázi MySQL. Příklad vyplnění přihlašovacích údajů:
$db_server = "localhost"; /* Zde vepište jméno databázového serveru. Např. $db_server = "localhost"; */
$db_login = "jmeno"; /* Zde vepište přihlašovací jméno do Vaší databáze. Např. $db_login = "jmeno"; */
$db_heslo = "heslo"; /* Zde vepište přihlašovací heslo do Vaší databáze. Např. $db_heslo = "heslo"; */
$db_jmeno = "gbook"; /* Zde vepište jméno databáze, do které chcete statistiku nainstalovat. Např. $db_jmeno = "databaze"; */

Na řádcích 11 a 12 si nastavte přihlašovací jméno a heslo do administrace statistiky:
$prihlasovaci_jmeno = "admin"; /* Zde vepište přihlašovací jméno do statistiky. Např. $prihlasovaci_jmeno = "admin"; */
$heslo = "heslo"; /* Zde vepište heslo pro přihlášení do administrace statistiky. Např. $heslo = "heslo"; */

Nastavení atributů

Nastavte soubrům bit.png, den.png, hodina.png, os.png, prohlizece.png a rozliseni.png atributy (chmod) 777 (návod - nastavení atributů).

Spuštění instalace

Až je vše řádně připraveno, je potřeba vytvořit v databázi příslušné tabulky. To provedete následovně - spusťte ve vašem internetovém prohlížeči soubor instalace.php umístěný ve složce stat (příklad cesty k souboru: http://www.example.com/stat/instalace.php). Pokud je vše správně nastaveno, databázové tabulky se úspěšně vytvoří a statistika bude připraven k použití.

Nastavení

Vložení do stránky

Do každé stránky, kterou chcete monitorovat statistikou vložte do těla dokumentu (mezi tagy <body> a </body>) následující PHP kód: <?php
include("./stat/stat.php");
?>

Administrace

Vstup do administrace statistiky provedete spuštěním souboru admin.php ve složce stat (příklad cesty k souboru: http://www.example.com/stat/admin.php). Vyplníte přihlašovací údaje, které jste si nastavili v kroku konfigurace. Administrace je tvořena s ohledem na bezproblémové používání. Vyskytne-li se i přesto nějaký problém, napište do diskuze nebo do fóra.

Vzhled

Vzhled grafů statistiky lze měnit v administraci, zbytek stránky se statistikou lze měnit pomocí souboru styl.css. Nevíte si rady s úpravou vzhledu nebo neumíte pracovat se styly CSS, kontaktujte mě a určitě se nějak dohodneme.

pocitadlo