PHP Skripty

Zaheslování - Instalace

Na této stránce naleznete návod k instalaci vstupu pod heslem krok po kroku a k jeho základnímu nastavení.

Instalace

Příprava

Vytvořte v kořenovém adresáři na FTP vašeho webu složku pass . Do vytvořené složky zkopírujte všechny soubory obsažené ve staženém archivu pass.zip.

Konfigurace

Editujte soubor index.php a nastavte v něm na řádku č.2 heslo pro vstup do tajné části stránek: $heslo = "heslo"; /* Zde vepište heslo pro vstup do utajené části vašich stránek. Např.: = "heslo"; */

Vepsání textu

Editujte soubor data.php. Do tohoto souboru můžete zapisovat tajný text. Tento text vepisujte mezi části PHP kódu: <?php if($over) { ?> a: <?php ; } else { echo "Neopravneny pristup!"; } ?> Poté soubor uložte ve stejném kódování, jaké používáte na vašich internetových stránkách.

Nastavení

Vložení do stránky

Do stránky (soubor musí mít koncovku .php) vložte na místo, kde chcete zobrazovat formulář pro zadání hesla, následující PHP kód: <?php
include("./pass/index.php");
?>
V tomto místě se bude po zadání správného hesla zobrazovat váš tajný obsah.
Vyskytne-li se nějaký problém, napište do diskuze nebo do fóra.

Vzhled

Vzhled fomuláře pro zadání hesla lze měnit CSS stylem vašich stránek a to nastavením CSS vlastností u HTML tagů form, fieldset, label a input Nevíte si rady s úpravou vzhledu nebo neumíte pracovat se styly CSS, kontaktujte mě a určitě se nějak dohodneme.

pocitadlo